Chcesz zamówić projekt logo?
Prowadzisz firmę, zastanawiasz się nad zamówieniem logo? Nasi eksperci odpowiadają na najważniejsze pytania dotyczące projektowania logo!

Projekt logo 2021 – praktyczny przewodnik dla wszystkich!

Aktualizacja - styczeń 2021

 • W tym artykule znajdziesz praktyczne porady na temat projektowania logo napisane przez eksperta na co dzień zajmujacego się tym tematem.

 

Niezależnie czy planujesz powierzyć wykonanie projektu logo zawodowemu projektantowi czy chcesz spróbować własnych sił, staniesz przed co najmniej kilkoma ważnymi pytaniami. Na część z tych pytań dobrze odpowiedzieć, sobie lub projektantowi, przed rozpoczęciem prac nad logo. Inne równie ważne pojawią się w trakcie wykonywania projektu lub tuż po jego zakończeniu. Zobacz nasz przewodnik i bądź dzięki niemu lepiej przygotowany do Twojego nowego logo!

Z tego artykułu dowiesz się, między innymi:

Czy Twoja firma potrzebuje projektu logo?

Kogo wybrać do wykonania projektu logo?

Na logo firmy spoczywa olbrzymie zadanie dlatego powinno być wykonane przez projektanta-specjalistę lub firmę, która ma na tym polu duże doświadczenie. Osób i firm oferujących wykonanie projektu logo jest wiele. Niestety z doświadczenia klientów i znajomości rynku wiem, że większość z tych firm projektowaniem logo zajmuje się sporadycznie. Najczęściej takie firmy wykonują logo przy okazji opracowywania innych projektów. Logo wykonywane jest wtedy na szybko, często w 24 lub 48 godzin, bez przeprowadzonej analizy branży i klientów - po prostu jest potrzebne do innego projektu. Logo firmy wykonane na szybko nie przetrwa próby czasu i raczej nie przyniesie efektów, których się należy spodziewać po dobrym logo. Takiego projektu na pewno nie chcesz! Pamiętaj, że jeżeli ktoś oferuje Ci wykonanie projektu logo w 24 lub 48 godzin i do tego ma Ci przedstawić 5 lub więcej propozycji na pewno nie otrzymasz dobrego projektu!


Jeżeli nie czujesz się na siłach wykonać dobrego projektu logo, powierz to zadanie profesjonalistom! Dobrą praktyką przy ocenie firmy, którą bierzesz pod uwagę by zaprojektowała Twoje logo jest przejrzenie jej realizacji (portfolio). Obejrzyj wykonane projekty logo i projekty logotypów. Ocenisz wtedy ich jakość. Zorientujesz się czy firma potrafi w projekcie logo zawrzeć ciekawy pomysł. Zwróć uwagę czy projekty logo dla firm są wykonane z wyczuciem i są dopracowane w każdym szczególe. Po obejrzeniu takiego portfolio odpowiesz sobie na pytanie: Czy chcę aby logo mojej firmy wykonało to Studio graficzne lub ten projektant?

Zawsze gdy prowadzę pierwszą rozmowę ze swoim klientem w pierwszej kolejności zachęcam go do obejrzenia naszych realizacji logo. Nie muszę wtedy opisywać zalet logo wykonanych przez naszych projektantów – projekty logotypów robią to za siebie! To ważne abyś sam podjął lub podjęła decyzję o wyborze Studia, które wykona za Ciebie naprawdę trudne ale i ciekawe zadanie – zaprojektowanie logo.


 • Projekt logo warsztatu samochodowego Studia Graficznego RedFox

 

Projekt logo warsztatu samochodowego Cartronic | wykonanie - LogoLublin.pl

Porada eksperta!

Jeżeli zamawiasz wykonanie projektu logo upewnij się, że otrzymasz do niego Autorskie Prawa Majątkowe!

Wiele firm, które projektuje logo nie zawiera ze swoimi klientami umów na ich wykonanie. Logo firmowe jest na tyle ważnym projektem, że jego wykonanie powinno opierać się na jasnej dla klienta umowie. Umowa na wykonanie projektu logo, którą zawieramy w naszym Studio z klientem gwarantuje mu, że projekt logotypu zostanie wykonany przez specjalistów i będzie dziełem ich indywidualnej twórczości, talentu i doświadczenia. Taka umowa, gdy zamawiasz zaprojektowanie logo, będzie dla Ciebie niezwykle ważna.

Umowa o wykonanie projektu logo powinna zawierać kluczowe dla Ciebie i projektu elementy, między innymi:

 • ramy czasowe wykonania projektu logo
 • liczbę projektów jakie otrzymasz w pierwszej prezentacji
 • możliwość wprowadzania ewentualnych korekt i zmian do projektu logo
 • pola eksploatacji logo
 • informację o przeniesieniu Autorskich Majątkowych Praw do logo

Z uwagi na rangę i zainteresowanie tematem "Co powinna zawierać umowa na wykonanie projektu logo" więcej informacji przedstawię w osobnym artykule.

Chcesz zamówić projekt logo?
Zadzwoń! tel. 509 605 348 lub napisz biuro@logolublin.pl

Na pewno każdy z nas ma swój ulubiony kolor lub kolory. Zakładając swoją wymarzoną firmę pierwszym Twoim odruchem może być próba nadania swoich ulubionych kolorów do nowego logo. Czasami te wybrane kolory pasują do logo. Bywa jednak i tak, że należy rozważyć inną kolorystykę. Dlaczego nie każdy kolor może pasować do Twojego logo?

Jeżeli chcesz aby Twoje logo było wykonane w wybranym przez Ciebie kolorze, musisz w pierwszej kolejności odpowiedzieć sobie na kilka kluczowych pytań:

 1. Czy kolor, w którym chcesz aby Twoje logo było wykonane pasuje do jego stylu i formy? Jeżeli zadanie wykonania projektu logo powierzysz profesjonalnemu studiu graficznemu lub projektantowi – zostanie Ci zaproponowana przykładowa kolorystyka. Te kolory powinny pasować do wspomnianego stylu logo. Otrzymując logo w zaproponowanych kolorach samemu powinieneś być w stanie, już na pierwszy rzut oka, obiektywnie ocenić czy te kolory dobrze pasują do logo. Możesz poprosić aby projektant nadał Twoje kolory do logo i dzięki temu porównasz efekt.
 2. Zastanów się czy Twoje ulubione kolory, które chciałbyś w logo pasują do branży, w której będzie działać firma. I ważniejsze – czy Twoi klienci odbiorą logo, z tymi kolorami, jako atrakcyjne i dobrze się im kojarzące.
 3. Jeżeli myślisz o dwóch lub więcej kolorach, z których chcesz wykonać projekt logo pamiętaj, że im mniej kolorów ma logo tym jest bardziej rozpoznawane i łatwiejsze do zapamiętania. Łatwiej zapamiętać jeden lub dwa kolory niż ich gamę.
 4. Pamiętaj, że dwa użyte w projekcie logo kolory powinny do siebie pasować. Nie powinny się ze sobą gryźć. Kolory, które są ze sobą zgrane sprawią, że logo będzie lepiej odbierane.

Temat kolorów w logo jest bardzo obszerny i istotny dlatego poświęcimy mu osobny artykuł.

Podsumowanie

Już na pewno wiesz czy potrzebujesz projektu logo dla swojej firmy. Wiesz również, że żeby projekt logo firmy sprostał Twoim wymaganiom, a przede wszystkim oczekiwaniom Twoich klientów, jego zaprojektowaniem powinno zająć się profesjonalne studio graficzne. Potrawisz już przejrzeć umowę na wykonanie logo pod kątem najważniejszych jej zapisów. Zapisów, które pozwolą abyś w trakcie wykonywania logo i poźniej podczas jego użytkowania w pełni się z niego cieszył i czerpał same korzysci. Pamiętaj również o swoich ulubionych kolorach. Jeżeli pasują do stylu i koncepcji logo, będą mogły reprezentować Twoją firmę.

Opublikowany artykuł chroniony jest prawem autorskim.

Komentarze do "Projekt logo 2021 – przewodnik dla wszystkich!"

Projekt logo - Gość
Marzena J. - 29 Sierpnia 2019

Temat: Projekt logotypu dla restauracji

Dzień dobry, prowadzę małą restaurację wegańską w Warszawie. Do tej pory posługiwałam się logo wykonanym przez znajomego grafika. Nie jest najlepsze dlatego wiem już, że przyszedł czas na zmianę logo. Mam pewien pomysł na logo ale właściwie byłby to sam logotyp. I tu moje pytanie do eksperta: czy restauracja może posługiwać się samym logotypem bez znaczka?

Adam Marek Biecz - projektant specjalizujący się w tworzeniu logo dla firm.
Adam M. Biecz - 29 Sierpnia 2019

Dzień dobry Pani Marzeno. Tak, jeżeli logotyp jest ciekawy i profesjonalnie zaprojektowany może być prawdziwym sercem wizerunku restauracji. Coraz częściej nasi klienci wybierają, z przedstawianych im projektów, właśnie logotyp. Logotyp często ma w sobie to coś, tą iskierkę świetnego pomysłu, która sprawia, że ciarki przechodzą po plecach jak je oglądamy. Żeby wzmocnić efekt wizualny logotypu należy bardzo dobrze dobrać do niego kolor - najlepiej jeden. Jeżeli prowadzi Pani restaurację dla wegetarian nie musi być to od razu kolor zielony. Jest wiele innych barw, które świetnie podkreślą kuchnię wegetariańską i Pani Restaurację. Można zastosować kolor, który nawet zaskoczy Pani klientów. Dzięki temu jeszcze łatwiej zapamiętają logo i Pani Restaurację.

Projekt logo - Gość
Kamil P. - 29 Sierpnia 2019

Temat: projekt logo cena

Witam, jaka jest cena zaprojektowania logo i czy wystawiacie faktury dla firm z UE?

Adam Marek Biecz - projektant specjalizujący się w tworzeniu logo dla firm.
Adam M. Biecz - 29 Sierpnia 2019

Cena wykonania projektu logo uzależniona jest od Pakietu, który Pan wybierze dla swojego logo. Nasze Pakiety logo są tak przygotowane aby mogła z nich skorzystać każda firma. Ponadto co pewnien czas przygotowujemy specjalne promocje na wykonanie projektu logo. Proszę o kontakt telefoniczny z naszym Studiem graficznym w celu przedstawienia szczegółow oferty, aktualnych cen i  Promocji na projekt logo firmy! Jeśli chodzi o drugie Pana pytanie dotyczące projektowania logo dla firm z UE - projekty wykonujemy dla firm mających swoje siedziby w Unii Europejskiej i poza nią. Wystawiamy faktury dla każdej z nich. Telefon kontaktowy do naszego Studia - 509 605 348.

Projekt logo - Gość
Marzena Jabłońska - 29 Sierpnia 2019

Temat: Projekt loga cena na stronie!

Na stronie nie znalazłam informacji o cenie za projekt loga! Interesują mnie trzy lub więcej propozycji. Chodzi o logo dla zakładu fryzjerskiego. Proszę o kontakt.

Adam Marek Biecz - projektant specjalizujący się w tworzeniu logo dla firm.
Adam M. Biecz - 29 Sierpnia 2019

Jeden z naszych Pakietów na wykonanie projektu logo zainteresuje Panią szczególnie, zwłaszcza, ża mamy aktualnie na niego Promocję! Nasz projektant jutro skontaktuje się z Panią, przedstawi ofertę i omówi szczegóły wykonania projektu logo dla zakładu fryzjerskiego.

Projekt logo - Gość
Jakub J. - 29 Sierpnia 2019

Temat: Projekt logo dla firmy konsultingowej

Prowadzę ze wspólnikiem firmę doradczą i konsultingową. Planujemy rozszerzyć zakres usług i będziemy potrzebować nowego atrakcyjnego logo. Logo będzie musiało być naprawdę wyjątkowe bo konkurencję mamy dużą (firma ma siedzibę w Warszawie ale obszarem działania obejmuje cały kraj). Mamy już swoją koncepcję na logo. Nie wiemy czy do końca jest dobra ale tu zdamy się na Państwa Studio. Pytanie czy wykonywaliście podobne zlecenie dla firmy z naszej branży i czy podejmiecie się projektu?

Adam Marek Biecz - projektant specjalizujący się w tworzeniu logo dla firm.
Adam M. Biecz - 29 Sierpnia 2019

Ze wzgledu na dużą konkurencję jaka panuje w Pana branży, logo jak Pan sam zauważył, będzie musiało być wyjątkowe. I takie je zaprojektujemy! Chętnie podejmiemy się wykonania projektu dla Pana firmy. Wykonaliśmy kilka projektów dla firm z branży konsultingowej i doradczej, które możemy zaprezentować. W celu ustalenia szczegółów zapraszam do kontaktu (tel. 509 605 348).

Chcesz podzielić się wrażeniami o artykule? Może masz dodatkowe pytania? Chętnie odpowiemy: biuro@logolublin.pl

Grafik-specjalista projektujący logo dla firm
O autorze

Adam Marek Biecz jest specjalistą od kreowania graficznego wizerunku firm. Od ponad 20 lat zajmuje się projektowaniem logo, logotypów i tworzeniem identyfikacji wizualnej firm. Pomysłodawca i współzałożyciel Studia Graficznego RedFox.

Prywatnie - entuzjasta pływania na SUP-ie i odkrywania mało poznanych miejsc.

Kategoria artykułu
Co znajdziesz w artykule?
Porozmawiajmy
o logo dla
Ciebie
tel. 509 605 348
Najczęściej czytane
Z tego artykułu dowiesz się jak najlepiej wybrać nazwę do logo, jaki styl logo będzie odpowiedni i kto powinien je zaprojektować

Założyłaś/eś swoją pierwszą w życiu firmę! Czas na zaprojektowanie logo. Z tego artykułu dowiesz się jak najlepiej wybrać nazwę do logo, jaki styl logo będzie odpowiedni dla Twojej firmy i kto powinien je zaprojektować. A może masz już pomysł na swoje logo? Zobacz czy jest dobry!

Polecane artykuły / produkty
Przedstawiam wizytówkę z wybiórczym lakierem UV - jej piękno to kontrasty uszlachetnień druku

W tej inspiracji chiałbym przybliżyć Ci wizytówkę z lakierem UV - niebywale przyjemną w dotyku, z matowym wykończeniem i błyszczącym lakierem. Zobacz, jak wygląda, a zapragniesz ją mieć! Pod artykułem znajdziesz cennik z możliwością zamówienia.

Czym jest identyfikacja wizualna i dlaczego ma takie znaczenie dla wizerunku firmy?

Zależy Ci na dobrym wizerunku firmy? Zobacz czym jest Identyfikacja wizualna i dlaczego ma tak ogromne znaczenie również w małej firmie. Z artykułu dowiesz się również co składa się na identyfikację wizualną i dlaczego logo jest jej sercem. Chcesz zamówić projekt identyfikacji - zapraszam na koniec artykułu!

Prezentuję papier firmowy, jego rodzaje i zalety.

Czy wiesz jak wygląda prawidłowo zaprojektowany papier firmowy i co powinien zawierać? A może prowadzisz firmę EKO i chciałbyś papieru, który podkreśli jej charakter? W inspiracji tej przybliżam temat papieru firmowego. Przedstawiam między innymi papier firmowy minimalistyczny i ekskluzywny. Chcesz również zamówić papier firmowy? Zapraszam!